طراحی سایت
بیش فعالی

بیش فعالی

از کجا بفهمیم کودکمان بیش فعال است؟

در شرایطی که کودک علائم و نشانه های رفتاری  زیر را داشته باشد بهتر است از نظر بیش فعالی مورد بررسی قرار بگیرد. مسئله اولیه کودک این است که نمیتواند رفتارش را حفظ و مدیریت کند ، به همین دلیل نمي تواند رفتار درستی متناسب با موقعیت موجود بروز دهد .

ساعت تغدیه و استراحت وخواب وغذا خوردن او تنظیم نيست و به گونه مداخله گرانه ای در همه امور دخالت میکند و بسیار پرحرف است و نيازمند نگهداری همیشگی است. این کودکان بصورت غیر منتظره ای مي خندند يا گريه مي کنند و کنش های ناگهانی و لحظه ای دارند . دچار خشمها و عصبانیت های ناگهانی شده و قادر به پیش بینی و سنجش  نتیجه رفتارشان نیستند. ترسی از انجام کار پر خطر و آسیب دیدگی ندارند، پیش از تفکر عمل مي کنند و قادر به توجه به جزئیات نیستند ، قبل از اتمام پرسش پاسخ مي دهند ، معمولا وسایل و اسباب بازی خود را پرت و  گم میکنند ، فعال و پرانرژی هستند و فعالیت هایشان پر سرو صداست ، همیشه در حال  راه رفتن ، دویدن و پریدن بوده و قادر نیستند آرام باشند ومعمولا بي تابی می کنند و در مدرسه قادر نیستند یکجا بنشیند و دائما نیمکت خود را ترک می نمایند.

درحین  تلويزيون دیدن ، بازي با کامپيوتر ودیگر بازی ها، شبیه همسالان خود می باشند. اما در شرایطی که نیاز به دقت و توجه مانند مشق نوشتن دارد فرق انها با دیگر همسالانشان آشکار مي شود .

این دسته از بچه ها در خانه و مدرسه قانون پذیر نیستند. در انجام تکالیف مدرسه ، توجه به درس ، اطاعت از قوانين مدرسه و روابط اجتماعي صحیح ناتوان و ضعیف  هستند ، توانایی و صبوری ایستادن در صف را نداشته و  قادر به برنامه ریزی بلندمدت براي اهداف خود نیستند.

متقاضیان و کسانی که تمایل دارند اطلاعات بیشتری کسب نمایند میتوانند از خدمات مشاوره ای این مرکز، توسط کارشناسان مجرب و متخصص در این زمینه بهره مند گردند.

مطلب قبلی متوسطه دوره دوم
مطلب بعدی افسردگی
Print
4937 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x